meta>

Facebook

Twitter

On-line objednávka

Instagram

Výcvik nováčikov vo výcvikovom stredisku SKYSPORT team

 

Kurzy sú určené všetkým záujemcom o zoskoky padákom. Výcvik metódou AFF / IAFF je rýchly a efektívny. Žiaci nemusia absolvovať prvý výskoky na upútanie lane zakotvenom v lietadle, ale hneď skáču zo 4 km spolu s dvoma inštruktormi, ktorí žiaka počas prvých zoskokov drží a naučí ho základné zručnosti skydivingu. Po absolvovaní kurzu sú naši žiaci kompletne pripravení pre samostatné zoskoky.

 

Cena kurzu nováčikov:

Cena kurzu zahŕňa:

 

  • teoretické prednášky
  • 7 zoskokov AFF / 1 zoskok IAFF
  • zapožičanie padákové techniky a všetkého potrebného vybavenia
  • letenky do výšky vysadenia
  • dohľad dvoch inštruktorov za voľného pádu pri prvých troch zoskokoch AFF a jedného
  • inštruktora pri nasledujúcich piatich zoskokoch AFF
  • DVD so záznamom zoskoku zo všetkých úrovní kurzu
  • rádiokomunikačné podpora pri lete na padáku
  • kurz balenia padáku po absolvovaní kurzu

 

Pozn.: pre zoskoky AFF je nutné absolvovať tandemový zoskok.

 

 

AFF kurz 7 zoskokov

 

IAFF kurz 1 zoskok

 

Tandemový zoskok pred AFF / IAFF

1500 EUR

 

300 EUR

 

155 EUR

AFF - zrýchlený výcvik voľného pádu (Accelerated Free Fall)

 

AFF je moderná metóda výcviku pre tých, ktorí to so skákaním myslí vážne.

 

Podstata: Študent sa behom niekoľkých úloh naučí ovládať voľný pád, bezpečne otvárať padák, lietať na padáku a pristávať.

 

Priebeh: Študent absolvuje 7 skokov z výšky 4000 m, za asistencie dvoch inštruktorov, neskôr jedného.

 

Príprava na kurz: študenti sú povinní sa zoznámiť s metodikou AFF / IFF pred nástupom na kurz.

 

Začatia kurzu a teoretickú časť absolvujú študenti dva dni pred zoskoky.

 

Dĺžka kurzu: Študent môže absolvovať počas kurzu max. 3 skoky denne. Záleží potom na študentovi a jeho schopnostiach, ako dlho bude celý kurz trvať.

 

Podmienky: min. vek 15 rokov (do 18 rokov nutný podpis zákonného zástupcu).

 

Dobrý zdravotný stav (nutné potvrdenie od športového lekára).

 

Termíny: AFF je nutné vopred dohodnúť a prispôsobiť časovému plánu.

 

Všetky zoskoky sú snímané kamerou a dôkladne sa študentom rozobrané. Pred prvým zoskokom kurzu AFF je povinné absolvovať tandemový zoskok.

 

 

IAFF -  zrýchlený výcvik voľného pádu, s možnosťou pokračovať potom kurzom AFF.

Jedná sa o prvý zoskok metódou  AFF.

 

Podstata: Študent je pripravený na výcvik metódou AFF. Celková príprava na výcvik prebieha rovnako ako pre výcvik AFF.

 

Priebeh: Študent absolvuje 1 zoskok z výšky 4000 m, za asistencie dvoch inštruktorov. Po prvom zoskoku sa študent môže rozhodnúť či vo výcviku bude pokračovať alebo nie.

 

Začatia kurzu a teoretickú časť absolvujú študenti dva dni pred zoskoky.

 

Podmienky: min.věk 15 rokov (do 18 rokov nutný podpis zákonného zástupcu) a dobrý zdravotný stav (nutné potvrdenie od leteckého lekára).

 

Termíny a cena: Cena kurzu: 300 € / výcvik je nutné vopred dohodnúť a prispôsobiť časovému plánu.

 

Zoskok je snímaný kamerou a študent získa DVD o priebehu svojho zoskoku. Pred samostatným zoskokom IAFF je povinné absolvovať tandemový zoskok.

 

Oba varianty výcviku žiakov AFF / IAFF odporúčame kombinovať s lietaním vo wind tunela.

 

Pred začatím kurzu AFF je veľmi výhodné absolvovať v tuneli minimálne 10 min výcviku. Samotné zoskoky z lietadla sú potom ľahšie a študent môže predísť prípadnému opakovaniu zoskokov.

 

Aktuálny cenník pre záujemcov kurzu AFF / IAFF vrátane koučingu:

 

Cenník lietanie v tuneli pre pokročilých žiakov vrátane koučingu. Praha 10 min. - 115 EURSlovensko, Polsko 10 min. - 100 EUR

Minimální nákup 10 min.

 

 

 

Časté otázky a odpovede ku kurzu AFF/IAFF

 

Čo znamená skratka AFF? AFF je skratka z anglického súslovie - Accelerated Free Fall (prekladaný ako zrýchlený výcvik voľného pádu).

 

Čím sa líši AFF od základného výcviku? Výcvik je oveľa rýchlejší a efektívnejší. Žiaci nemusia absolvovať prvý výskoky na upútanie lane zakotvenom v lietadle, ale hneď skáču zo 4 km spolu s 2 inštruktormi, ktorí mu počas letu pomáhajú naučiť základné zručnosti a nedovolí mu, aby si osvojil zlé návyky.

 

Pre koho je AFF určené? Pre všetkých záujemcov, ktorí sa rozhodli venovať parašutizmu aktívne. Je potrebná dlhšia teoretická príprava a oveľa aktívnejší prístup. Tento výcvik je tiež vhodný pre tých, ktorí chcú absolvovať len jeden samostatný zoskok voľným pádom a ďalej už nebudú pokračovať - ​​variant IAFF.

 

Ako výcvik prebieha? Výcvik je rozdelený na teoretickú časť, v ktorej získate vedomosti o zákonitostiach voľného pádu, riešenie neštandardných situácií, riadenia padáku a pravidlách pre pristátie, a na praktickú časť, v ktorej si vyskúšate výskok z lietadla na zemi. Ďalej potom zaujatie prsnej polohy pre voľný pád , nácvik otvárania padáku a riešenie porúch na padákovom trenažéri. Po absolvovaní prípravy je možné vykonať zoskok. Príprava na zoskok trvá 2 dni. Dva inštruktori sú po celú dobu voľného pádu pri Vás a pomáhajú Vám pri Vašich nacvičte. Po zoskoku s Vami inštruktori preberú celý zoskok veľmi podrobne podľa videozáznamu, ktorý za letu zaobstará. Následne Vás pripraví na ďalší úlohu tak, že spoločne odstránite prípadné nedostatky a zoskok absolvujete bezchybne.

 

Ako dlho bude kurz trvať? Kurz sa skladá z 7 úloh a v záujme dokonalej fyzickej kondície pre každú úlohu vykonávame maximálne 3 zoskoky denne. Z toho dôvodu je potrebné rezervovať si na celý výcvik minimálne 4 dni. Kurz nemusí prebehnúť naraz, ale medzi jednotlivými skokmi neodporúčame veľké časové prestávky.

 

Aké podmienky musím splniť pre zaradenie do kurzu? Pre zaradenie do výcviku musíte mať vek minimálne 15 rokov. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o výcvik vo výcvikovom stredisku SKYSPORT team s.r.o. je každý študent povinný dodržiavať vopred stanovené pravidlá výcvikového strediska SKYSPORT team s.r.o.

 

Ponúkate výcvik potrebné po absolvovaní AFF? Áno, ponúkame súvislý výcvik, ktorý je určený pre čerstvých absolventov AFF, ktorí ešte nevlastnia plnohodnotnú Parašutistické licenciu. Počas kurzu si prehĺbi a zdokonalia zručnosti získané z AFF pod stálym dohľadom inštruktora. Navyše sa zoznámi so základmi disciplíny skupinová akrobacie RW. Súčasťou kurzu je aj výučba balenia padáku, letu a pristátie na moderných padákoch a všeobecnej parašutistické bezpečnosti. Výučba balenie prebieha po dokončení kurzu AFF.

 

 

 

Cenník zoskokov pre žiakov po kurze AFF z výšky 4000m:

 

V cene zoskoku: letenky, koučing vrátane analýzy po zoskoku, videozáznam

 

                                                                             Cena zoskoku  130 EUR

 

 

 
 

TANDEMOVÉ ZOSKOKY

LETISKO SLÁVNICA

WIND TUNNEL

Bezpečnosť zoskoku

Cenník zoskokov

Skysport team

Termíny zoskokov

Foto - video galerie

Časté otázky

Počasie na letisku

Webkamera na letisku