meta>

Facebook

Twitter

On-line objednávka

Instagram

Wind tunnel, aneb veterný simulátor pre voľný pád.

 

Praha - Letňany, Slovensko - Liptovský Mikuláš, Polsko - Katowice

 

 

Práve ste objavili netradičné, adrenalínový doplnok pre skydiver i širokú verejnosť. Veterný simulátor je bezpečný športový zážitok pre každého. Vyskúšajte si pocit voľného pádu bez dlhých insrukcí, v bezpečnej výške a za neustáleho dozoru profesionálneho inštruktora.

 

Pražský a slovenský tunel sú tunely s kruhovou sklenenou komorou o priemere 4.3 metrov a celkovou výškou 14 metrov, v ktorej si môžete vyskúšať aké to je, keď padáte priestorom. Rýchlos voľného pádu sa tu môže pohybovať aj cez 270km / hod. Táto zábava (šport) je určená všetkým fyzicky zdatným osobám vo veku od 6 do 100 rokov. Nie je potrebné predchádzajúcich skúseností, ani špeciálne fyzické prípravy. Každý sa tu naučia ovládať svoje telo vo voľnom páde po krátkej inštruktáži - už počas prvých vstupov do tunela.

 

Ak by ste si chceli vyskúšať pocit lietania v prúde vzduchu v bezpečí nášho veterného tunela, potom ste na správnom mieste. Program je prispôsobený aj pre tých, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť si Indoor-skydiving a radi by to vyskúšali. V rámci tohto programu dostane klient kompletné zaškolenie skúseným inštruktorom, zapožičanie kompletnej výstroje a absolvuje podľa ľubovôle dva, tri alebo viac minútových vstupov do simulátora. Môžete si vybrať čas letu, zarezervovať si čas, prípadne sa Vám pokúsime zodpovedať na Vaše ďalšie otázky.

 

TU je ukážka videa z inštruktorom vo veternom simulátore.

 

Kontakt na nás: +420 777 926 180 nebo office@skysport.cz

 Športový program

 

Túžba uspieť ženie každého športovca do stále intenzívnejšieho a starostlivo pripraveného tréningu. Snažia sa stále nájsť spôsoby ako efektívne zlepšiť svoj výkon a poraziť tak v súťažnom zápolení svojich súperov. Veterné simulátory otvorili bránu k neobmedzenému tréningu za akýchkoľvek podmienok. Jeho prevádzka nie je závislý na meteorologických podmienkach, na stave pristávacej plochy, na stave technického stavu lietadla. Nevznikajú tu časového oneskorenia štartom a stúpaním lietadla či balením padáku. Trénovať tu môže ktokoľvek - začínajúcich študent AFF či skúsení majstri svojho športu. Wind tunnel je veľmi efektívny nástroj pre všestranný tréning parašutistov.

 

S rozvojom parašutizmu súvisí tiež neustály rozvoj všetkých súčastných disciplín a postupný vznik nových parašutistických disciplín. Rastie aj konkurencia medzi parašutistu a tak sa hľadajú stále nové a nové možnosti zdokonaľovania letových schopností a zručností človeka za voľného pádu.

 

Veľký dôraz na rozvoj zručností je kladený hneď na začiatku športového výcviku. Lietanie vo vzdušných tuneloch odhaľuje neustále nové a nové možnosti pre všetky úrovne padanie a tým pádom oslovuje takmer všetky skupiny parašutistov rôznych športových disciplín, či už sa jedná o tréning skupinové akrobacie či freefly. Wind tunel sa preto javí ako ideálny prostriedok pre tréning vo voľnom páde.

 

Wind tunnel umožňuje tréning na neobmedzený čas, výkony sú snímané kamerou a môžu byť zastavené a koučovanie kedykoľvek okolostojacim trénerom. Okamžitá spätná väzba a lietanie v krátkych, po sebe idúcich intervaloch, dáva možnosť rýchleho postupu v zručnostiach ako individuálnych parašutistov, tak aj v zručnostiach celých tímov skupinové akrobacie alebo vo voľnom lietanie.

 

V podstate neexistuje na svete žiadny úspešný pretekársky tím, ktorý by nezahrnul do tréningového plánu systematickú prípravu vo wind tunela. Modelovaný tréning v tuneli dokáže verne nasimulovať reálny priebeh celého zoskoku. Tréneri môžu navodiť u športovcov umelo aj stresové situácie a týmto je na tieto udalosti vopred pripraviť a vytrénovať schopnosti stresovým situáciám sa brániť, popr. sa im úplne vyhnúť. S rozvojom nových disciplín a masívnym rozšírením parašutizmu u verejnosti možno bez preháňania tvrdiť, že boom simulátorov voľného pádu nás ešte len čaká a do budúcnosti sa stane prostriedkom na tréningu, bez ktorého sa nezaobíde nikto, kto to bude myslieť s týmto športom naozaj vážne.

 

Pre výcvik vo veternom simulátore neexistuje prakticky žiadne obmedzenia. Vekový limit pre vstup do wind tunela je 6 rokov.

 

Cenník lietanie v tuneli pre pokročilých žiakov vrátane koučingu.

 

10 min. Praha - 115 EUR

 

 

10 min. Liprovský Mikuláš, Katowice - 110 EUR

 

 

Minimální nákup 10 min.

TANDEMOVÉ ZOSKOKY

LETISKO SLÁVNICA

WIND TUNNEL

Bezpečnosť zoskoku

Cenník zoskokov

Skysport team

Termíny zoskokov

Foto - video galerie

Časté otázky

Počasie na letisku

Webkamera na letisku